Mezoterapia igłowa (intradermoterapia) jest techniką medyczną z niemal 70-letnią już historią. Ma ugruntowaną pozycję w medycynie estetycznej i kosmetologii na całym świecie. Także w Healthy Body Clinic w Wyszkowie jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów.
Pierwszy zabieg mezoterapii wykonał francuski lekarz Michael Pistor w 1952 r. Początkowo leczono nią m.in. migrenę i przewlekłe zespoły bólowe żylaków kończyn dolnych. Niedługo później mezoterapię igłową zastosowano także w dermatologii do leczenia łysienia plackowatego, rogowiaka kolczystokomórkowego, świerzbiączki guzkowej, czy łuszczycy zwykłej. Wtedy jednak mezoterapia igłowa nie była jeszcze tak popularna jak dziś.
Co to jest mezoterapia igłowa?
Mezoterapia igłowa jest metodą dostarczania komórkom substancji aktywnych i leczniczych, niezbędnych do poprawy kondycji skóry. Polega na wstrzyknięciu w skórę (iniekcja) za pomocą mikroskopijnej igły, na głębokość od jednego do kilku milimetrów, specjalnego preparatu dostosowanego do konkretnego problemu skórnego. Substancje aktywne podawane w ten sposób działają szybko i efektywnie. Czasem w trakcie zabiegu powstają w miejscu iniekcji malutkie bąbelki z zawartością wstrzykniętego preparatu, które następnie (już na drugi dzień), wchłaniają się nie pozostawiając śladów. Przy skłonności do powstawania siniaków, mogą wystąpić zasinienia, nawet krwiaki, które szybko ustępują.
Na miejsce zabiegowe, pół godziny przed rozpoczęciem mezoterapii, nakładany jest specjalny krem znieczulający. Zabieg trwa od 40 do 60 minut.
W czym tkwi sekret popularności mezoterapii igłowej?
Dlaczego mezoterapia igłowa jest obecnie tak popularna w gabinetach medycyny estetycznej i kosmetologii? Przede wszystkim dlatego, że jest nieinwazyjną i bezpieczną metodą terapeutyczną o wysokim stopniu skuteczności. Substancje aktywne docierają bezpośrednio w miejsce docelowe, czyli w głąb skóry właściwej, z pominięciem bariery skórno-naskórkowej. Ponadto mezoterapia jest dobrze tolerowana, istnieje mało przeciwwskazań i działań niepożądanych.
Jakie są efekty mezoterapii igłowej?
Mezoterapia igłowa skutecznie poprawia kondycję skóry. Pobudza ją do odnowy, a jednocześnie dostarcza jej niezbędnego budulca, zapasu energetycznego. Różnorodne preparaty wykorzystywane podczas zabiegu są tak skomponowane, aby dostarczyć komórkom wszystkiego, co niezbędne. Decyzję o wyborze preparatu podejmuje lekarz lub kosmetolog w zależności od wieku pacjenta, stanu i problemu skóry.
Zabiegi najczęściej wykonuje się na okolice oczu, twarz, szyję, dekolt, dłonie i owłosioną skórę głowy. Mezoterapię igłową można stosować niemal na każdym obszarze ciała. Mezoterapia dostarcza skórze właściwej substancji aktywnych i leczniczych, które w zależności od potrzeb nawilżają, odżywiają, spłycają lub wypełniają zmarszczki, redukują niedoskonałości (przebarwienia, blizny, rozstępy), a także stymulują naturalne procesy regeneracyjne tkanek. W efekcie odmładzają i spowalniają proces starzenia. Mezoterapia igłowa zapobiega łysieniu i wypadaniu włosów, redukuje cellulit i tkankę tłuszczową na udach, brzuchu i pośladkach.
Zaleca się wykonywać ją już od około 25. roku życia, kiedy rozpoczyna się proces starzenia skóry.
Przeciwwskazania do mezoterapii
- Ciąża i karmienie piersią
- Niewyrównana cukrzyca
- Choroby nowotworowe i autoimmunologiczne
- Łuszczyca w fazie zapalnej, w miejscu zabiegu
- Nadwrażliwość, alergia na składniki preparatu
- Leki przeciwkrzepliwe
- Ogólny zły stan zdrowia(np. przeziębienie, gorączka)
- Opryszczka lub inny stan zapalny skóry
Ceny zabiegów mezoterapii igłowej na odmłodzenie skóry
Ceny mezoterapii igłowej zależą przede wszystkim od preparatu użytego do zabiegów oraz obszaru podania. W Healthy Body Clinic w Wyszkowie stosujemy wyłącznie preparaty przeznaczone do zabiegów mezoterapii igłowej, posiadające certyfikaty medyczne. Zabiegi wykonuje wykwalifikowana kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej. W naszej klinice ceny zaczynają się już od 150 zł – za jeden zabieg wykonany w okolicy oka.
Bezpłatna konsultacja
Zapraszamy Cię na bezpłatną konsultację kosmetologiczną, podczas której wykwalifikowany kosmetolog wykluczy przeciwwskazania i dobierze odpowiedni dla Ciebie preparat terapeutyczny. Konsultacja nie jest zobowiązaniem do zabiegu.