ul. Świętojańska 20, Wyszków
500 144 134
obserwuj nas

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE PROTEAL

Osocze bogatopłytkowe (PRP- Platelet Rich Plasma) jest preparatem, który uzyskujemy po odwirowaniu krwi pobranej od pacjenta przed zabiegiem. W tak przygotowanym osoczu stężenie płytek krwi, zawierających czynniki wzrostu, jest znacznie wyższe niż w osoczu fizjologicznym (naturalnym). Po raz pierwszy PRP wykorzystano w zabiegu kardiochirurgicznym w 1987 r. Od tego czasu osocze PRP znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, także w medycynie estetycznej m.in. w LECZENIU ŁYSIENIA i zabiegach odnowy skóry twarzy, tzw. WAMPIRZYM LIFTINGU. Zabieg jest bardzo popularny wśród celebrytów.

Ceny

 • mezoterapia osoczem 700 zł (90 min.)

 • dermapen + osocze 800 zł (90 min.)

Czas zabiegu

ok. 90 minut

Powtarzanie

Optymalne efekty mezoterapii skóry twarzy uzyskuje się, wykonując kilka zabiegów w ciągu roku. Najczęściej zaleca się podawanie osocza w serii np. 3 zabiegi co ok. 2-4 tygodnie. Dokładna ilość zabiegów oraz częstotliwość dobierana jest indywidualnie.

EFEKTY

Wampirzy lifting - efekty ostrzykiwania osoczem skóry twarzy

Pierwsze rezultaty można zaobserwować już kilkanaście dni po zabiegu (poprawę nawodnienia skóry). Jednak pełny efekt wampirzego liftingu widoczny jest po ok. 2-3 m-ch.

Wampirzy lifting przywraca skórze zdrowie i młodość:

 • polepsza jakość skóry
 • poprawia ukrwienie skóry twarzy
 • wyrównuje koloryt
 • przywraca jędrność, gęstość i nawilżenie skóry
 • wypełnia płytkie zmarszczki.

 

Leczenie łysienia - terapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym (PRP)

 • Leczenie łysienia androgenowego (postępująca degradacja mieszków włosowych)
  Po 3 zabiegach z wykorzystaniem osocza PRP zwiększa się gęstość włosów. Zabiegi osoczem mogą być uzupełnieniem lub alternatywą dla innych terapii łysienia.
 • Leczenie łysienia plackowatego (utrata włosów w wyniku zapalenia)
  Terapia osoczem wspomaga i przyspiesza wzrost włosów oraz korzystnie wpływa na jakość nowych włosów.

JAK DZIAŁA OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE WSTRZYKNIĘTE W SKÓRĘ?

Osocze bogatopłytkowe PRP zawiera wysokie stężenie płytek krwi. Skupisko płytek krwi w jednym miejscu w organizmie powoduje natychmiastową reakcję organizmu, która wywołuje całą kaskadę procesów naprawczych. W zabiegach z użyciem osocza, płytki krwi wykorzystuje się do „oszukania organizmu” i wywołania procesów naprawczych w danym obszarze poprzez zawarte w nich czynniki wzrostu.

Im więcej w danym miejscu znajduje się płytek krwi tym reakcja naprawcza organizmu i regeneracja komórek macierzystych jest silniejsza. Osocze PRP stymuluje fibroblasty do tworzenia białek strukturalnych skóry (kolagenu i elastyny) oraz pobudza produkcję nowych naczyń krwionośnych.

 

TERAPIA SKÓRY TWARZY, SZYI I DEKOLTU OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM TZW. WAMPIRZY LIFTING

Zabiegi z osoczem inicjują procesy odnowy i rewitalizacji skóry. Stymulują intensywną naprawę tkanek, podziały komórkowe, pobudzają produkcję nowego kolagenu oraz tworzenie i wzrost naczyń krwionośnych.

Efektem mezoterapii osoczem bogatopłytkowym jest redukcja płytkich zmarszczek, zwiększenie elastyczności, jędrności i poprawa kolorytu skóry.

Terapia osoczem jest niezwykle popularna wśród hollywoodzkich gwiazd i celebrytów. Voucher na Vampire Breast Lift (wampirzy lifting biustu) był upominkiem dla wszystkich nominowanych na gali oscarowej w 2016 r.


TERAPIA SKÓRY GŁOWY OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

Osocze bogatopłytkowe powstrzymuje nadmierne wypadanie włosów i łysienie, ponieważ jest zasobne w składniki aktywne, które pobudzają regenerację i kompleksową biostymulację skóry głowy. 

Czynniki wzrostu, uwolnione z płytek krwi po wstrzyknięciu osocza w skórę głowy, stymulują pracę cebulek włosowych. Redukują wypadanie włosów w miejscu zabiegu oraz pobudzają wzrost nowego owłosienia.

Dodatkową zaletą terapii osoczem bogatopłytkowym jest brak reakcji zapalnych i alergicznych, które mogłyby dodatkowo pogorszyć kondycję włosów.

ZABIEGI OSOCZEM MOGĄ BYĆ UZUPEŁNIENIEM LUB ALTERNATYWĄ DLA INNYCH TERAPII ŁYSIENIA.

 

PRZEBIEG ZABIEGU OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

Okolice poddawane zabiegowi zostają znieczulone na około 30 minut przed zabiegiem. Od pacjenta pobiera się z żyły zwykle jedną probówkę krwi, która następnie jest wirowana w odpowiedni sposób w separatorze (wirówce) PROTEAL. Cały proces preparatyki krwi odbywa się przy użyciu jednorazowych, sterylnych narzędzi w obrębie gabinetu, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i higienę.

 

OSOCZE PRP PROTEAL

Osocze bogatopłytkowe otrzymane przy użyciu zestawów Proteal jest niezwykle bogate w czynniki wzrostu, przez co stymuluje komórki macierzyste do regeneracji. Podawanie osocza bogatopłytkowego bezpośrednio w odpowiednie warstwy skóry uruchamia proces stymulujący komórki macierzyste do namnażania oraz stymulacji fibroblastów do produkcji nowego kolagenu, co w efekcie prowadzi do regeneracji i odnowy skóry, a także jej nawilżenia i odmłodzenia.

 

TERAPIA ŁĄCZONA OSOCZE PRP + DERMAPEN 4.0

Osocze bogatopłytkowe PRP stosuje się w terapiach łączonych także z mezoterapią mikroigłową - dermapenem, zarówno na twarz, szyję i dekolt, jak i na skórę głowy.

 

PIERWSZE DNI PO PODANIU OSOCZA

W pierwszej dobie po zabiegu może wystąpić niewielkie krwawienie bądź sączenie się płynu surowiczego z miejsc wkłuć. Przez pierwsze kilka dni okolica poddana zabiegowi może być zaczerwieniona nieco bolesna, obrzęknięta oraz wrażliwa, a miejsca wkłuć pokryte będą strupkami. Czasami powstają małe zasinienia spowodowane wbiciem igły, mijają one jednak po 5-7 dniach od zabiegu.

 

ZALECENIA PO ZABIEGU OSOCZEM

Przez tydzień po zabiegu nie wolno wystawiać okolicy poddanej zabiegowi na działanie promieniowania ultrafioletowego (opalanie, solarium), korzystać z jacuzzi i basenu, stosować mydła, spirytusu, środków myjących na bazie alkoholu, wycierać miejsc po zabiegu gąbką lub ręcznikiem, drażnić skóry w okolicach zabiegu. Przez tydzień należy stosować odpowiednie preparaty pielęgnujące skórę. Wizyta kontrolna za 2-4 tygodnie.

Wskazania

WSKAZANIA DO ZABIEGU OSOCZEM PROTEAL

 • potrzeba odmłodzenia, regeneracji i rewitalizacji skóry
 • w zabiegach wypełniania zmarszczek
 • leczenie wypadania włosów i łysienia
 • wpieranie procesów gojenia się ran pozabiegowych (po laserach, zabiegach chirurgii plastycznej, zabiegach dermatologicznych)
 • leczenie blizn potrądzikowych.

Zabiegi z użyciem osocza polecane są dla osób z ryzykiem wystąpienia alergii.

Przeciwskazania

JAKIE SĄ PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM?

 • Choroba nowotworowa
 • Niektóre choroby skóry i autoimmunologiczne
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Miesiączka
 • Choroby krwi
 • Zaburzenia krzepnięcia
 • Stosowanie leków zaburzających krzepnięcie krwi
 • Stosowanie leków immunosupresyjnych
 • Nosicielstwo wirusów HBV, HCV, HIV

Obszary podania

Twarz, szyja, dekolt, skóra głowy, ciało

Składniki

Osocze PRP - substancja autologiczna, pozyskiwana z krwi obwodowej pacjenta, pobieranej tuż przed zabiegiem.

Zamów bezpłatną konsultację kosmetologiczną

Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane w celu zamówienia darmowej konsultacji, a ich administratorem będzie Healthy Body Clinic Wioleta Wiśniewska. Szczegóły kliknij w POLITYKA PRYWATNOŚCI

Brak produktów w koszyku.

Zamów bezpłatną konsultację kosmetologiczną

Promocje

PAKIET
JĘDRNE CIAŁO
- endermologia Alliance x 10
- Body Shape x 10 + ubranie do zabiegu
1970 zł
1650 zł
PAKIET
wyszczuplający
- masaż próżniowy rolkami z RF i lipolaserem
- Body Shape
- elektrostymulacja
2140 zł
1800 zł
PAKIET
jędrny brzuch / uda
- TR Beauty x 10
- endemologia Alliance x 10
2100 zł
1780 zł
PAKIET
smukłe ciało
- masaż próżniowy wałkami z RF i lipolaserem x 10
- Activ Slim x 5
- Body Shape x 10
- Roll Shape x 10
1950 zł
1650 zł
PAKIET
utrata centymetrów
- liposukcja kawitacyjna x 10
- masaż próżniowy rolkami z RF i lipolaserem
2200 zł
1800 zł
PAKIET
smukłe nogi
- Infrashape x 10
- Rollshape x 10
- Endermologia Alliance na nogi x 10
1520 zł
1250 zł
PROMOCJE
AKCEPTUJEMY KARTY
databaseheart-pulsesyncclockmagnifiercrossmenuchevron-downcross-circle