ul. Świętojańska 20, Wyszków
500 144 134
obserwuj nas

FALA UDERZENIOWA AKUSTYCZNA STORZ

Terapia falą akustyczną stosowana jest w medycynie od dawna. Od lat 80-tych i 90-tych XX wieku służy między innymi do rozbijania kamieni nerkowych i leczenia schorzeń ścięgien i mięśni.
Aktualnie metoda ta ma bardzo szerokie zastosowanie w chorobach kardiologicznych, dermatologicznych i neurologicznych. Wykorzystywana jest także w medycynie sportowej, fizykoterapii oraz w medycynie estetycznej i kosmetologii.

FALA UDERZENIOWA AKUSTYCZNA STORZ MEDICAL

Badania nad zastosowaniem akustycznej fali uderzeniowej w medycynie nieodłącznie związane są doktorem Karlem Storzem i  firmą Storz Medical, znaną z serii technicznych innowacji w dziedzinie pozaustrojowej terapii falą uderzeniową. Nieinwazyjne rozwiązania pilnych problemów terapeutycznych np. w urologii, kardiologii, neurologii i leczeniu bólu ortopedycznego ugruntowały reputację firmy STORZ MEDICAL jako wiodącego przedsiębiorstwa w dziedzinie technologii fal uderzeniowych na świecie. 

Storz Medical z powodzeniem wykorzystała właściwości fizyczne fal uderzeniowych, umożliwiając ich efektywne zastosowanie również w leczeniu cellulitu, modelowaniu sylwetki i estetyce twarzy – obecnie znanej jako Terapia Falami Akustycznymi (AWT).

TERAPIA FALĄ AKUSTYCZNĄ AWT

Terapia falami akustycznymi AWT® (ang. Acoustic Wave Treatment) wykorzystuje naturalny mechanizm naprawczy organizmu ludzkiego, mianowicie zjawisko mechanotransdukcji. Podczas zabiegu, gdy fale akustyczne emitowane są dzięki specjalnemu urządzeniu na określone obszary ciała, powstaje mechaniczny impuls, który wywołuje zmiany biochemiczne w komórkach poddanych działaniu bodźca mechanicznego. Działanie mechanotransdukcji odkształca tkankę łączną (składową różnych struktur anatomicznych). Podczas sprężystego odkształcania struktur dochodzi do naprężenia w granicach ich elastyczności i tym samym przenoszenia sił pociągania za pośrednictwem integryn na włókna tworzące cytoszkielet komórki, co wywołuje złożone reakcje komórkowe. Mogą one mieć charakter szybkich zmian, które zachodzą w tkankach na poziomie regulacji hormonalnej, lub charakter długotrwały, polegający na ekspresji czynników wzrostu inicjujących adaptację strukturalną tkanek do zmienionych warunków zewnętrznych. 

Dzięki terapii AWT:
- powstają nowe naczynia krwionośne (waskularyzacja)
- poprawia się krążenie krwi i limfy (lepsze utlenowanie tkanek)
- aktywują się procesy metaboliczne na poziomie komórkowym, w tym powstawanie lipazy (naturalnego enzymu odpowiedzialnego za redukcję tkanki tłuszczowej)
- zwiększa się przepuszczalność błon komórkowych
- pobudza się aktywność tkanki łącznej
- zmniejsza się napięcie mięśniowe
- zmniejszają się obrzęki (efekt lekkich nóg)
- wzrasta produkcja kolagenu, elastyny i czynników wzrostu
- uwalniają się endorfiny

Wszystkie te procesy prowadzą do uzyskania efektu estetycznego - wygładzenia skóry i redukcji cellulitu oraz miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej.

JAKA JEST SKUTECZNOŚĆ TERAPII FALĄ UDERZENIOWĄ AKUSTYCZNĄ?

Liczne badania (np. to) i prace naukowe potwierdzają, że terapia falą akustyczną jest bezpiecznym zabiegiem poprawiającym wygląd skóry, redukującym cellulit i obwody ciała. Efekty te mogą utrzymywać się nawet do 6 miesięcy. Zabiegi powinny być wykonywane również profilaktycznie, dla utrzymania tego efektu, aby zapobiec powstawaniu "pomarańczowej skórki". Zdrowy styl życia., w tym odpowiednia ilość ruchu, ćwiczenia, wzmacniają i przedłużają efekty terapii. 

Zdjęcia przedstawiają skórę przed zabiegiem AWT oraz po terapii falą akustyczną.

Uderzeniowa fala akustyczna jest obecnie jedną z najbardziej skutecznych i nieinwazyjnych metod redukcji cellulitu oraz uelastycznienia zwiotczałej tkanki łącznej.

NAJLEPSZE URZĄDZENIE DO TERAPII FALĄ UDERZENIOWĄ AKUSTYCZNĄ

Na efektywność terapii wpływa klasa sprzętu zabiegowego. Profesjonalne urządzenie Storz Medical D-Actor® 100 przeznaczone do terapii falami akustycznymi AWT® i terapii wibracyjnej V-ACTOR® jest najlepszym sprzętem do terapii radialną falą uderzeniową. 

Fala uderzeniowa radialna generowana jest tutaj pneumatycznie. Skupienie fali uderzeniowej znajduje się na wierzchołku aplikatora głowicy - w miejscu jej wytworzenia metodą pneumatyczną. Są to impulsy generowane przez sprężone powietrze. Pocisk poruszający się w kaniuli w wyniku siły sprężonego powietrza zmienia energię kinetyczną w uderzeniową, która przechodząc przez transmiter zostaje przeniesiona na tkankę i wywołuje efekt terapeutyczny.

Urządzenie posiada dwie głowice wykorzystywane w zabiegach estetycznych i fizjoterapeutycznych.

Głowica pneumatyczna D-Actor emituje rozproszoną falę akustyczną, która zapewnia skuteczność terapii:
- redukcję cellulitu i tkanki tłuszczowej
- poprawę elastyczności skóry i tkanek podskórnych
- wygładzenie rozstępów po ciąży
- redukcję bólu, rozluźnienie powięziowo - mięśniowe

Głowicą wibrującą V-Actor wykonuje się terapię drenująca i relaksacyjną:
- drenaż, obrzęki, przygotowanie układu limfatycznego
- relaksacja tkanki mięśniowej i łącznej
- poprawa mikrokrążenia
- zwiększona aktywność limfatyczna
- redukcja stresu poprzez spadek kortyzolu
- działanie przeciwobrzękowe

JAK WYGLĄDA ZABIEG FALĄ UDERZENIOWĄ AKUSTYCZNĄ STORZ

Podczas zabiegu falą akustyczną między skórą, a końcówką urządzenia nakładana jest warstwa żelu. Emitowane z wysoką częstotliwością fale akustyczne stymulują mikrokrążenie w obrębie tkanki łącznej. Zabiegi mogą się od siebie bardzo różnić i przebiegać inaczej, w zależności od wskazania, nasilenia i obszaru skóry.

Częstotliwość zabiegów - 6 – 10 zabiegów w odstępie od 3 do 7 dni.
Czas trwania zabiegu - jeden zabieg trwa zwykle 30-45 minut.

Zabieg jest nieinwazyjny (nie uszkadza skóry), nie wymaga rekonwalescencji i nadaje się do wszystkich typów skóry, także z “pajączkami” o każdej porze roku.

Istnieje niewiele przeciwwskazań a ewentualne efekty uboczne w strefie zabiegowej - zaczerwienienie skóry, obrzęk, krwiaki, obolała tkanka - są przejściowe.

SKÓRA PRZED ZABIEGIEM, W TRAKCIE I PO ZABIEGU


Cellulit przed zabiegiem

Powiększone komórki tłuszczowe wypychają powierzchnię skóry. Pozbawione elastyczności pionowe włókna tkanki łącznej nie rozciągają się razem z otaczającą je tkanką tłuszczową. Miejscowe krążenie krwi jest zaburzone. 

W trakcie zabiegu

Na ciało kieruje się falę akustyczną. Jej działanie powoduje, że tkanka łączna się rozluźnia i zwiększa jędrność naskórka. Poprawia się krążenie krwi w tkankach, a komórki tłuszczowe zmniejszają swoje rozmiary. Błony komórkowe stają się tymczasowo przepuszczalne, a wymiana substancji między komórkami i otaczającym je środowiskiem ulega poprawie. 

Skóra po zabiegach falą akustyczną

Efektem terapii falą uderzeniową jest poprawa gęstości skóry, odbudowa naturalnej elastyczności tkanki łącznej. Dotlenienie i ukrwienie tkanek. Widoczna jest wyraźna i długotrwała poprawa kondycji skóry.

WSKAZANIA DO ZABIEGU FALĄ AKUSTYCZNĄ

 • Cellulit na udach i pośladkach, nawet włóknisty, w zaawansowanym stadium
 • Tzw. "pelikany", "skrzydła nietoperza", czyli nadmiar tkanki tłuszczowej na ramionach
 • Wiotka skóra na brzuchu po ciąży, po gwałtownym schudnięciu
 • Blizny i rozstępy
 • Wyrównywanie nierówności po przebytej liposukcji, po zabiegu kriolipolizy
 • Stymulacja mięśni
 • Leczenia ran/stopy cukrzycowej
 • Leczenie bólów mięśniowych
 • Zmarszczki i wiotka skóra na twarzy
 • Profilaktyka antycellulitowa i anti-aging

PRZECIWWSKAZANIA 

 • Hemofilia, choroby krwi
 • Nowotwory
 • Osteoporoza
 • Ciąża i karmienie piersią (wyłącznie V-Actor)
 • Zakrzepica, leki przeciwzakrzepowe
 • Antykoagulanty (aspiryna)
 • Endometrioza - przy zabiegach na brzuch
 • Żylaki w miejscu zabiegowym
 • Kortykosteroidy do 6 miesięcy przed zabiegiem
 • Dzieci w fazie wzrostu, do 18 r.ż., wyłącznie za zgodą lekarza i wskazaniach medycznych

TERAPIA ŁĄCZONA - FALA UDERZENIOWA AKUSTYCZNA AKUSTYCZNA STORZ I ENDERMOLOGIA LPG ALLIANCE

Działanie odchudzające oraz antycellulitowe zabiegów z wykorzystaniem fali akustycznej wynika z rozbijania tkanki tłuszczowej. Uwolnione z adipocytów cząstki tłuszczu są następnie usuwane z organizmu na drodze przemian w wątrobie. Aby jednak proces ten zachodził skutecznie, warto usprawnić transport kwasów tłuszczowych z miejsca ich uwolnienia. Dlatego zalecane jest połączenie fali uderzeniowej z zabiegiem endermologii.

Tak jak w przypadku fali uderzeniowej, także endermologia LPG to bezpieczny, bezbolesny i nieinwazyjny zabieg. Endermologia LPG ALLIANCE  to zaawansowany masaż skóry i tkanki podskórnej poprawiający krążenie. Taki drenaż limfatyczny sprzyja efektywnemu przekierowaniu uwolnionego tłuszczu do wątroby.

Terapia łączona – zabiegi z falą akustyczną uzupełnione o endermologię - przynosi spektakularne efekty. Żadna inna terapia stosowana samodzielnie nie przyniesie tak zadowalających efektów, jak połączenie dwóch zabiegów o komplementarnym działaniu.1

CENNIK

Ceny zabiegów falą akustyczną oraz ceny atrakcyjnych pakietów w terapii łączonej sprawdzisz TUTAJ.

 


BEZPŁATNA KONSULTACJA REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ I MODELOWANIE SYLWETKI

Przed podjęciem decyzji o zabiegu, zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji, podczas której poznasz swój wiek metaboliczny, zapoznamy się z Twoim problemem, wykluczymy przeciwwskazania i dobierzemy najlepszą dla Ciebie terapię. Konsultacja nie jest zobowiązaniem do zabiegu.

NEWSLETTER

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych zabiegach i specjalnych promocjach, kodach rabatowych - KLIKNIJ TUTAJ i zapisz się do naszego newslettera.

Wskazania

Przeciwskazania

Obszary podania

Składniki

Zamów bezpłatną konsultację kosmetologiczną

Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane w celu zamówienia darmowej konsultacji, a ich administratorem będzie Healthy Body Clinic Wioleta Wiśniewska. Szczegóły kliknij w POLITYKA PRYWATNOŚCI

Brak produktów w koszyku.

Zamów bezpłatną konsultację kosmetologiczną

Promocje

PAKIET
JĘDRNE CIAŁO
- endermologia Alliance x 10
- Body Shape x 10 + ubranie do zabiegu
1970 zł
1650 zł
PAKIET
wyszczuplający
- masaż próżniowy rolkami z RF i lipolaserem
- Body Shape
- elektrostymulacja
2140 zł
1800 zł
PAKIET
jędrny brzuch / uda
- TR Beauty x 10
- endemologia Alliance x 10
2100 zł
1780 zł
PAKIET
smukłe ciało
- masaż próżniowy wałkami z RF i lipolaserem x 10
- Activ Slim x 5
- Body Shape x 10
- Roll Shape x 10
1950 zł
1650 zł
PAKIET
utrata centymetrów
- liposukcja kawitacyjna x 10
- masaż próżniowy rolkami z RF i lipolaserem
2200 zł
1800 zł
PAKIET
smukłe nogi
- Infrashape x 10
- Rollshape x 10
- Endermologia Alliance na nogi x 10
1520 zł
1250 zł
PROMOCJE
AKCEPTUJEMY KARTY
magnifiercrossmenuchevron-downcross-circle